TRADICIÓN

TANEČNÍCI - Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN

Broňa Czigléczká

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Bronislava Czigléczká (Broňa)Narodila se v roce 1984 v Sokolově. Už od mala se vrtěla na každou písničku, ale pravá láska k tanci u ní propukla až v šestnácti letech po tanečních, které navštěvovala v Karlových Varech. Vystupovala ve formacích taneční školy KST BEST Karlovy Vary, kde spolu s partnerem působili jako asistenti trenérů. Po ukončení střední školy se přestěhovala do Prahy a ztratila hlavu pro Tango Argentino a Salsu. Začala navštěvovat taneční kluby a tančit s výbornými pražskými tanečníky. Krátkou dobu působila v S.E.C.S. Salsa teamu manželů Sejkorových a dnes je členkou taneční skupiny Tradición, která ji zaměstnává nejen tanečně, ale také organizačně.


Jamba Mulimbwe

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - amba Mulimbwe"Babalu Jr." se narodil v Angolském měste Huambo. V 15 letech začal jako divadelni herec, ale kvůli vzdělání se odstěhoval do Prahy, kde vstoupil do světa tance. Prvně se prezentoval se skupinou Ango-B, založenou Paulem Reis Maquinou, s nímž vystupoval i choreografoval společné vystoupení do programu Africkeho dne. Posléze dostal nabídku na spolupráci od Moniky Rebcové s taneční skupinou BA- TO- CU, kde se seznámil s Rubenem Peguerem a Danays Drake z Kuby, se kterými na konci roku 2004 založil krátce trvající taneční skupinu Puro Sabor. Poté se stal členem taneční skupiny Tradicion, se kterou kromě tanečních choreografiích vystupuje také jako neuvěřitelně energický "animátor" a program může obohatit také svou působivou show Afro tanců, které opět naleznete v nabídce našich tanečních kurzů.


Sulamita Gomes

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Sulamita GomesPochází z karnevalového Ria deJaneira. Snad právě proto jsou jejími nejoblíbenějšími tanci karnevalová a párová Samba (Samba Gafiera), ovládá však bravurně i jiné brazilské tance. Společně s Eduardem tvoří nejen taneční pár Samby, ale i vášnivého Tanga Argentina. Po přesídlení do Evropy vystupovala v programech taneční skupiny Brasil show, kde působila nejen jako tanečnice, ale také jako lektorka. Od ledna 2008 je však členkou taneční skupiny TRADICIÓN a tanečně zdobí také show na evropských tanečních kongresech.


Jones Santos Santana "Flying Jonny"

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Jones Santos SantanaJones pochází z brazilské oblasti Bahia. Do světa tance vstoupil již jako sedmiletý, kdy po boku svého otce vystupoval v mezinárodní taneční skupině OBA OBA. Od 13 let navštěvoval v Brazílii školu tance, kde se zdokonaloval ve svých oblíbených tanečních stylech: Afro Contemporary, Salsa, Samba a dalších. V 18 letech se mu naskytla příležitost pracovat v Evropě a po krátkém angažmá ve Španělsku a absolvování mnoha salsa kongresů po celé Evropě přesídlil do Prahy, kde od roku 2010 spolupracuje s taneční skupinou TRADICIÓN nejen jako tanečník, ale také jako vynikající a bezkonkurenční capoeirista, jehož kousky můžete shlédnout live např. v restauraci La Casa Argentina, nebo na našich stránkách v sekci Video.


Andrea Rubin Smělíková

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Andrea Smělíková Narodila se v baťovském Zlíně, kde vystudovala také uměleckou průmyslovku a ačkoliv je mnoho druhů umění, která jsou jejímu srdci blízká, tanec jí doprovází nejdéle. Salsu začala tančit v roce 2004 a velmi brzy se stala členkou taneční skupiny Tradición. Po tříměsíčním angažmá v Tunisu, kde vystupovala v mnoha tanečních show, se přesunula do Londýna, kde nakonec strávila jeden rok v salsové skupině Diablo, pod vedením Samiho Laitha, která v roce 2006 již po druhé obhájila titul mistrů světa. Nyní je opět v Praze i ve skupině Tradición a své taneční dovednosti si obohacuje i o jiné tanečních styly, jako je např. Modern dance a Hip-Hop, kterým se krátce věnovala také při spoluprácí s Yemi AD.


Jan Dvořák

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Jan DvořákPo tanečních vstoupil do STK Praha, kde začal trénovat a soutěžit ve standardních a latinsko-amerických tancích a získal třídu nejvyšší- mezinárodní. Zúčastnil se čtyřikrát mistrovství republiky a šesti mezinárodních soutěží IDSF Open. Se salsou začal v roce 2002 u El Ivanka a manželů Sejkorových a byl jedním ze zakládajících členů SECS Salsa Teamu. S jejich společnou choreografií "Greased Salsa" získali v Amsterdamu ( 4th Team Salsa Competition 2003) 3. místo. Od roku 2004 se věnuje vlastnímu tanečnímu projektu Bohemian Salsa, kde působí jako lektor a stal se členem taneční skupiny TRADICIÓN, kde se podílí také na vedení tréninků a přípravě choreografií.


Shyrlei Alves

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Shyrlei AlvesTaké pochází zkolébky Samby z Brazílie, kde s tancem začala ve 14 letech v Project Hope "Kids" Rio de Janeiro. V 16 letech začala tančit ve skupině Compania Jayme Arôxa, kde působila 2 roky a další rok strávila v souboru Alvaros Kings. Kromě Samby karnevalové, bravurně zvládá Salsu, Zouk, Tango, Bolero, Gafieiru, Forro, Bachatu and Fox a svou všestraností i půvabem pravidelně zdobí show skupiny TRADICIÓN.


Osvaldo Tejada

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Osvaldo Tejada Tento talentovaný tanečník se narodil v dominikánském městě Puerto Plata. Od svých devíti let se věnuje tanci. Nejprve navštěvoval lekce místní folklórní skupiny, s níž během svého působení také vystupoval na veřejných slavnostech. Od roku 1999 pracoval v dominikánských letoviscích jako tanečník-animátor během celovečerních programů pro hosty. V roce 2008 poprvé zavítal do České republiky, kde navázal spolupráci s taneční skupinou TRADICIÓN. Jejím stálým členem je od roku 2009.


Liliana Barnó

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Liliana BarnóByť se narodila v České republice, v jejích žilách koluje kromě české také španělská krev. Od malička se věnovala sportu, především závodnímu plavání a jízdě na koni, kterou poté také krátce vyučovala. Se salsou se seznámila již v osmnácti letech a postupně prošla všemi kurzy taneční školy Salsa Dance. Zde potkala Rubena, kterému velmi záhy začala asistovat na jeho tanečních hodinách. Spolupracovala v taneční škole Ruben – dance jako instruktorka. Své taneční umění obohacuje také o prvky Afra a dalších stylů. Členkou taneční skupiny TRADICIÓN se stala v srpnu 2007.


Emilson Bernardes

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Emilson BernardesPochází z brazilského Ria de Janeira, z pobřeží Copacabany, kde se v taneční akademii Alvare´s dance company učil, a později také vyučoval, nejen typické brazilské tance jako jsou karnevalová a párová Samba či Zouk, ale např. také Tango Argentino a Salsu. V roce 2006 přesídlil do Prahy, kde tančil a vyučoval v taneční skupině Brasil show. Od října 2009 intenzivně spolupracuje s taneční skupinou TRADICIÓN, pro kterou připravuje choreografie nejen v brazilských rytmech. Emilson je taktéž členem týmu lektorů taneční školy TRADICIÓN. Pod jeho vedením se můžete zdokonalit například ve velmi populárním Zouku nebo Argentinském Tangu.


Šárka Štěpaníková

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Šárka ŠtěpaníkováPochází ze slezského města Krnova. Jako malá se věnovala sportovní gymnastice a disko tancům. Poté ji na 10 let pohltily vody plaveckých bazénů a plavání se věnovala závodně. K ladnému pohybu se vrátila návštěvou jednoho z londýnských salsa klubů, kde ji tento tanec doslova očaroval. Po příjezdu do Prahy se proto, kromě studia politologie a ekonomie, začala věnovat salse v kurzech Mandyho Valdése a byla taneční partnerkou Vlada el Corazón. V roce 2005 se stala členkou skupiny Tradición a také asistuje při výuce v taneční škole Salsa-Dance. Svůj taneční projev si zdokonaluje na mnoha workshopech, při svých cestách Evropou, a samozřejmě svou neutuchající láskou k latinsko-americkým rytmům.


Rafael Del Busto

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Rafael Del BustoRafael je držitelem dvou titulů mistra světa v otevřených mistrovství v Salse, které získal během svého působení ve Velké Británii, kde též zářil ve veleúspěšné show Lady Salsa divadla West End. Narodil se v Havaně, kde také absolvoval s vyznamenáním na Kubánské národní škole umění a další tři roky strávil s National Contemporary Dance Company of Cuba. Rafael je všeobecně známý jako ten nejlepší představitel tanečních stylů autentické Cuban Salsa, Mambo a Rumba a jeho osobitý styl s dokonalým footworkem přispěl k rozvoji kubánské Salsy ve Velké Británii. V roce 2010 přesídlil do České republiky a stal se členem a choreografem ve skupině Tradición.


Taiany Delmiro

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Taiany DelmiroTato temperamentní tanečnice pochází z brazilského Leblonu, ale již od útlého dětství se věnovala tanci přímo v Rio de Janeiru. Působila v několika národních show a od roku 2007 jsme ji mohli vídat také v Praze. S taneční skupinou TRADICIÓN spolupracuje od roku 2010. Mezi její nejoblíbenější tance patří karnevalová a párová Samba, Bolero a argentinské Tango.


Eduardo Nogueira

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Eduardo NogueiraEduardo patří k brazilské enklávě taneční skupiny Tradición. Své taneční zkušenosti získal především v tanečních kurzech v Brazílii a také činností v českých latino tanečních skupinách. Jeho nejoblíbenějšími tanečními styly jsou Zouk, párová a karnevalová Samba a Tango, které mimo jiné vyučuje v taneční škole TRADICIÓN. S taneční skupinou TRADICIÓN spolupracuje od roku 2010.


Alena Odstrčilová

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Alena OdstrčilováTančit začala nejdříve v Příbrami, odkud pochází, v kroužku společenského tance. Po dvou letech přestoupila do STK Praha, kde několik let trénovala a úspěšně soutěžila v latinsko-amerických tancích. Salsu poznala v roce 2003 a během několika měsíců začala vystupovat se SECS Salsa Teamem. Spolu s Honzou Dvořákem vede kurzy pod názvem Bohemian Salsa a společně také vystupují nejen u nás, ale i na zahraničních festivalech a seminářích. Členkou taneční skupiny TRADICIÓN je od října 2004. Vystupovala též několikrát jako taneční partnerka Manuela Mascarela (Esp.).


Nikola Slavíková

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Nikola SlavíkováNiky se narodila v Praze. Od malička se věnovala nejrůznějším sportům a v deseti letech začala s disco dance v taneční skupině Domino, se kterou trénovala a soutěžila 4 roky. Se salsou se seznámila už ve čtrnácti letech, když začala navštěvovat kurzy "Magic Salsa", kde také krátce asistovala. Záhy se začala salse věnovat více. Nejprve na kurzech "Bohemian Salsa" v Dance Perfect a následně i na Salsa festivalech, kde se tanečně vzdělává dodnes (Atheny, Berlín, Rovinj). Na kurzech "Bohemian Salsa" ji však už nyní můžete zastihnout jen jako asistentku a lektorku. Od září roku 2007 je Niky (nejmladším:-) členem taneční skupiny Tradicíón.


Jorge Concepción

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Jorge ConcepciónNarodil se v kolébce latinskoamerické kultury v Havaně na Kubě. Od roku ´85 žije v České republice. V roce ´90 se začal aktivně věnovat stepu a v roce ´95 se stal prvním učitelem salsy i ostatních kubánských tanců u nás. Má za sebou bohaté zkušenosti s tanečními vystoupeními, spolupracoval i se známými osobnostmi naší salsa scény. Je zakladatelem, zpěvákem a leadrem hudební skupiny, která je zaměřená jen na tradiční kubánskou muziku, s názvem Pragasón. Show skupiny Tradición obohacuje hlavně jako neuvěřitelně zábavný "animátor" a moderátor.


Veronika Veselá

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Veronika VeseláNarodila se roku 1983 v Bratislavě a tanci se věnuje od šesti let. Po absolvování základní umělecké školy tančila v tanečních skupinách Assos a Spin a hrála ve slovenské verzi muzikálu Pomáda. Při její studijní cestě v USA choreografovala a hrála také v místních muzikálech a taktéž úspěšně absolvovala konkurz na Americkou muzikálovou akademii na Broadwayi. Salsu začala tančit v roce 2003 a již od září 2004 je členkou skupiny TRADICIÓN. Díky svému všestrannému talentu zpívá v současné době také se skupinou Carisma- música latina a účinkuje v několika předních muzikálech (Jack Rozparovač, West Side Story , Chicago, nebo Carmen po boku Lucie Bílé).


Luciene da Silva

Latinskoamerická taneční skupina TRADICIÓN - Luciene da SilvaStejně jako Sulamita G. pochází Luciene z pobřeží plného karnevalů, z krásného Ria de Janeira. První taneční krůčky se naučila v rodném městě. Naplno však propadla tanci až po příjezdu do České republiky. Od roku 2008 spolupracuje s taneční skupinou TRADICIÓN a je také pravidelnou ozdobou velkolepých show Daniela Nekonečného.